PROJEKTY

 

Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, zrzeszający zachodniopomorskie firmy branż e-commerce i logistycznej, działa pełną parą. Aktualnie realizowane są działania w czterech wyodrębnionych obszarach: dystrybucji, zakupów, kapitału ludzkiego i promocji.

 

1.  Liderem projektu dystrybucyjnego jest Zbigniew Kempski, dyrektor operacyjny w Prime Cargo. Wyzwaniem jest stworzenie optymalnej siatki połączeń w obliczu ograniczonego czasu pracy kierowców.

 

2.  Za projekt zakupowy odpowiada Piotr Cegła ze Stylepit. Prowadzone są rozmowy z dostawcami opakowań, rozważa się również wspólne zamówienia w zakresie utrzymania czystości i ochrony.

 

3.  Celem projektu dotyczącego zasobów ludzkich, prowadzonego przez Roberta Bauera z Fiege, jest złagodzenie sezonowości zatrudnienia w firmach uczestniczących w projekcie. Do jego realizacji planuje się wykorzystanie ekspertów agencji zatrudnienia.

 

4.  Obszar promocji, zarówno samego Klastra, jak i Pomorza Zachodniego jako doskonałej lokalizacji dla inwestycji e-commerce, koordynuje Paweł Bartoszewski z Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt promocyjny wypełniają działania polegające na organizacji i współorganizacji wydarzeń związanych z tematyką e-commerce (inauguracja Klastra, e-nsp!ration Day), a także udział członków Klastra w zagranicznych misjach gospodarczych. Katalog działań promocyjnych uzupełniają publikacje w krajowych mediach gospodarczych i inne działania PR-owe.